Koerte suuõõne hooldamise juhend

Neljal viiest üle kolme aasta vanusest koerast tekivad igeme- probleemid. Sellele vaatamata on 90% koeraomanikest arvamusel, et nende koerte hambad ja igemed on terved.
 

Miks tekivad koertel igemehaigused?

Igemehaigused kujutavad endast kõige levinumat koertel esine-vatest nakkushaigustest. Haiguse kulg algab bakterite kinnitumisega koerte hammastele. Hammastele kinnitunud bakterid moodustavad valkja kleepuva kihi, mida nime-tatakse hambakatuks. Kui kattu ei eemaldata, siis see kivineb ja moodustab lühikese aja jooksul hambakivi (pruuni kareda pinnaga moodustis koera hammastel).

Hambakatt ja –kivi on elukeskkonnaks bakteritele, mis ründavad igemeid ning põhjustavad põletikke igemekudedes. Põletik ja igemekudede kahjustused avaldavad pikemas perspektiivis kahjulikku toimet teistele hambaid toetavatele luudele ja lihastele ning võivad lõppkokkuvõttes endaga kaasa tuua hammaste väljalangemise.

Kuidas aru saada, et sinu koer kannatab igemehaiguse käes?

Igemehaiguse avastamine ei ole alati lihtne, koera suuõõne igapäevane kontrollimine on selle juures suureks abiks. Kui täheldate oma koera puhul mõnda allpool loetletud sümptomitest, soovitame külastada veterinaari suuõõne täieliku ülevaatuse teostamiseks.

Halb hingeõhk
Halb hingeõhk ei ole koerte puhul normaalne nähtus ja viitab peaaegu alati mingile igemeprobleemile.

Veritsevad igemed
Veritsevad igemed viitavad igemehaigustele, kuna hambakattu põhjustavad bakterid ründavad igemekudesid, tekitades selles põletikku ja veritsust.

Käitumine
Sageli muutub koera käitumine vähehaaval, ta ei ole näiteks enam nii elav ja seltskondlik või ei taha enam närida või mängida, kuid omanikud arvavad, et nende koer “hakkab lihtsalt vanaks jääma”. Tegelikult võivad koerale vaevusi põhjustada igemehaigused ja nende tagajärjed.
Kas sinu koerale ei meeldi, kui te tema suu juures midagi toimetate? Ka see võib olla märgiks, et koeral on probleem hellade hammaste ja igemetega.
Koeraomanikud ei suuda enne professionaalse hambaravi tulemuste nägemist sageli uskuda, kui palju see nende koera käitumist mõjutab. Nad ütlevad sageli, et nende koer käitub jälle nagu kutsikas!

Parimad näpunäited hammaste ja igemete tervise tagamiseks

  • Viige oma koera korrapäraselt veterinaari juurde suuõõne läbivaatusele.
  • Õpetage oma koera juba kutsikana hambapesuga. Kasutage kindlasti koertele mõeldud hambapastat, mis ei sisalda fluoriide.
  • Vanemate koerte hammaste harjamisega tehke algust niipea, kui veterinaar on hambad puhtaks teinud – mitte kunagi pole hilja alustada!
  • Andke koerale üksnes neile mõeldud mänguasju ja toitu. Kondid, kivid, kepid, lendavad taldrikud, kõvast nailonist närimismänguasjad ja tennisepallid vigastavad kõik hambaid ja igemeid.
  • Kasutage Pedigree® Dentastix® närimispulki – neil on suurepärane maitse ning need aitavad vähendada hambakatu ja hambakivi kogunemist, aidates samal ajal kaasa hammaste ja igemete tervena hoidmisele. 

Pedigree® Dentastix®  päevas hoiab ära hambakivi tekke

Sinu koer ei kasuta oma hambaid üksnes söömiseks, vaid ka esemete haaramiseks ja kandmiseks. Koera jaoks on hambad niisama olulised kui meile käed. Just seetõttu tuleb hoolitseda ka hammaste eest.

Pedigree® Dentastix® närimispulgad on unikaalsed, suurepärase maitsega ning sinu koerale meele-pärased, aidates tema hambaid ja igemeid igapäevaselt tervena hoida.

On teaduslikult tõestatud, et vaid ühest närimis-pulgast päevas piisab hambakatu vähendamiseks 80% võrra. Tänu oma unikaalsele x-kujule tagab Pedigree® Dentastix® närimispulga tekstuur sinu koerale põhjaliku “hambapesu”.

Pedigree® Dentastix® - maitsvad ja kasulikud koera hammastele

 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside