Suuhügieen

Usu või ära usu, aga koerad vajavad hammaste hooldust samavõrd kui inimesed. Ja just nagu inimestel, peavad ka koerte hambad olema regulaarselt harjatud ja puhastatud.

Sinu koera hammaste hooldamise vajadus võib tulla Sulle üllatusena. Küsimus ei ole üksnes ilusas naeratuses või „koera lõhna“ vältimises. Ülekaalulisuse kõrval on hamba- ja igemehaigused tõenäoliselt koerte terviseprobleem number üks. Enamusel üle kahe aastastest koertest, kes ei ole saanud regulaarset hambahooldust, esinevad hambaprobleemid. Katu ja hambakivi kogunemine ja sellest tekkinud gingiviit võivad põhjustada tõsisema seisundi.

Mida Sa saad teha, et hoida oma koera hambad parimas korras?

Kontrolli koera suud regulaarselt.

Koera hambaprobleeme on lihtne tuvastada: kergita lihtsalt tema huult ja vaata. Hambakatt ilmneb pruunikas-punase värvusena igemejoone lähedal. Hambakivi moodustumise korral muutub terve ja roosa ige punaseks ning läheb paiste. Kui sel hetkel ei toimu meditsiinilist sekkumist, tekib gingiviit või igemepõletik. See põhjustab halva hingeõhu ja veelgi hullem, põletiku lõualuudes ja hamba väljakukkumise.

Külasta veterinaari.

Kui Sinu koeral on probleem hambaga, tuleb kõigepealt see hammas lasta veterinaaril puhastada. Teostatavad protseduurid sarnanevad neile, mis meile hambaarsti külastamise käigus osaks saavad. Ainus erinevus on see, et koerad ei talu seda nurisemata. Neid tuleb vaigistada rahustiga või kasutada üldnarkoosi, mis on levinum.

Hoia oma koera hambad puhtana.

Vältimaks hammaste probleeme, harja tema hambaid regulaarselt. Selleks on Sul vaja spetsiaalselt koerte jaoks disainitud hambaharja ja mõnda koera hambapastat, mida on võimalik osta loomaarsti juurest või enamikest lemmikloomapoodidest.

Alustuseks pane väike kogus hambapastat oma sõrmeotstele ja hõõru see õrnalt oma koera esihammastele ja igemetele. Kui oled seda juba mõned korrad teinud, kasuta koera või laste hambaharja – pehmete ümarate harjastega. Alusta ainult esihammaste harjamisest, ülemiste hammaste puhul suunaga ülevalt alla ja alumiste puhul suunaga alt üles. Kui Sinu koer on uue tegevusega harjunud, alusta tagumiste hammaste harjamisega. Harja silmahambaid ja seejärel purihambaid, kasutades samu liigutusi nagu esihammaste puhul.

Alternatiiv harjamisele on närimispulkadei kasutamine. Õigupoolest vastavalt Walthami Keskuse uuringutele vähendab Dentastix närimispulkade kasutamine märkimisväärselt hambakatu ja hambakivi moodustumist, samuti ka gingiviidi ja halva hingeõhu esinemist. 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside