Nõuanded koera sugemiseks

Regulaarne sugemine on oluline, et tagada Sinu koera hea välimus ja enesetunne. See on ka tegevus, mis võib luua teie vahel erilise sideme ning hea võimalus kontrollida tema karva ja nahka paistetuste, haavade ja parasiitide osas.

Sinu koer ei vaja tingimata pesemist iga nädal. Tegelikult vajab ta seda ainult siis, kui ta on räpane või kui Su veterinaar seda soovitab. Kui hakkad koera vannitama, siis tee kindlaks, et ilm on hea või pese koera siseruumides, vastasel korral võib ta külmetuda. Kasuta ainult spetsiaalselt koertele mõeldud šampoone ja palsameid ning loe hoolikalt kasutusjuhendit. Mitte kunagi ei tohi kasutada majapidamises olevaid puhastusvahendeid.

Sea enne koera vannitamist kõik valmis. Valmista ette ala, kus Sa kavatsed teda pesta ja kuivatada ning pane tema kammid ja harjad sinna lähedusse. Ja kui Sa teda vannitad, leia samal ajal võimalus õhutada ja pesta ka tema magamisaset.

Täida sobiv vann poolenisti sooja veega ja kontrolli, et Sul oleks loputusvesi käepärast. Pane koer õrnalt vanni ja kasuta puhast pudelit või kannu, et valada ta sooja veega üle. Koera on soovitatav pesta pea tagaküljelt alustades ning liikudes allapoole, jättes pea viimaseks. Hõõru šampoon hoolikalt tema kasukasse ja seebita kogu tema keha põhjalikult. Kõige lõpuks pese ta pead, kandes seal juures hoolt, et šampoon silma ei läheks. Seejärel loputa ta põhjalikult. Siinkohal otsustab Su koer arvatavasti ennast tugevalt raputada, et eemaldada oma kasukast suurem osa vett.

Nüüd kuivata oma koer puhta rätikuga. Sõltuvalt koera tõust ja karva pikkusest, võib olla vajalik kasutada fööni, mille temperatuur on madalaks seatud. Harja kasutamine kiirendab kuivatamise protsessi, seejuures peaksid Sa erilist tähelepanu pöörama kohtadele, mis kipuvad kergesti pusasse minema nagu kõrvade tagused.

Regulaarne harjamine aitab neid pusasid vältida ja on tunduvalt lihtsam kui nende eemaldamine siis, kui nad juba tekkinud on. Koera igapäevane harjamine vähendab ka lahtiste karvade hulka, mille ta jätab Sinu vaibale ja mööblile. Pikakarvalised koerad võivad vajada sugemist mitmeid kordi nädalas, kuid lühikesekarvaliste jaoks piisab ilmselt korrast nädalas, sõltuvalt muidugi karvkatte seisukorrast.

Pea meeles, et parem on harjata oma koera kasukat iga 2-3 päeva tagant, kui jätta see sugemata ja lasta tekkida pusadel.

Sugemiseks kasuta kammi ja harja. Suuri koeri on ilmselt kõige parem sugeda laua peal; väikesi koeri võib sugeda ka süles. Koera sugemist alusta peast ja liigu allapoole, liigutades harja karvade kasvamise suunas. Kui Sinu koeral on tihe aluskarv, tuleb Sul võib-olla pealmised karvad üles tõsta. Harja kasukat altpoolt väljapoole, eemaldades surnud ja pusas karvad. Niipea kui kamm käib vabalt ja sõlmedesse takerdumata läbi karvade, on Sinu koer hästi ja põhjalikult soetud. 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside