Koeraga reisimine

Mõnede koerte jaoks võib reisimine olla põnev seiklus – midagi, mida saab perekonnaga jagada, lootusega jalutuskäigule kohale jõudmisel. Teiste jaoks on see aga hirmuäratav ja läbinisti ebamugav kogemus. Kuidas teha kindlaks, kas koer jõuab sihtkohta turvaliselt, rahuloleva ja õnnelikuna?

Ettevalmistused reisiks

Enne kui Sa lähed reisile kontrolli, et Sinu koer on varustatud kaelarihma ning Sinu aadressi ja telefoninumbriga varustatud sildiga. Alternatiivina võib lasta paigaldada mikrokiibi, mis on usaldusväärsem ja vastupidavam tuvastamisvahend. Nõuetekohane identifitseerimismärgistuse kasutamine avalikus kohas on õigupoolest seadusega ette nähtud, kuid see aitab Sul valmistuda ootamatuteks olukordadeks – tehes Sinu elu oluliselt lihtsamaks näiteks juhul, kui koer läheb kaotsi.

Enne pikka reisi tuleks koer lasta veterinaaril üle vaadata. Võta kaasa rohkesti puhast joogivett, eriti kui reisite kuuma ilmaga ning tee regulaarselt peatusi, et koer saaks juua ning liikuda. Ära kunagi jäta koera üksinda autosse. Seisvas sõidukis võib temperatuur tõusta eluohtlikule tasemele, isegi mõõdukalt soojadel päevadel.

Mõned koerad on esimest korda reisides pisut rahutud, kuid lõpuks rahustab auto müra ja liikumine nad maha ja enamus neist jääb magama.

Kui Su koer kannatab sõidust tuleneva iivelduse käes, siis ära anna talle süüa tund aega enne reisi. Ja ole sõidu ajal ettevaatlik. Sujuv kiirendamine ja pidurdamine võib aidata iiveldust ära hoida.

Koertel ei ole lubatud istuda autode tagaistmel või luukpära- või kombiautode tagaosas. Väikesed koerad ja kutsikad peavad olema kandekorvis. Traadist või plastikust korv on parim, kuna neid saab rihmaga kinnitada istmele või asetada põrandale.

Kui Su koer reisib istmel, peab ta kandma turvarakmeid, mille saab kinnitada auto turvavöö külge. See aitab vältida nii koera kui ka teiste reisijate vigastusi.

Lennukiga reisides võta eelnevalt ühendust lennuliiniga ja selgita välja, millised reeglid neil koerte transportimiseks on. Koerad reisivad pakiruumis spetsiaalselt disainitud reisipuurides. Tule lennukile aegsasti, kuna cargo laetakse tavaliselt esimesena. Reisipuurile tuleb markeerida, et see sisaldab elusolendit ja Sinu kontaktandmed peavad selgelt nähtavad olema. Kui Su koer läheb välismaale, siis kontakteeru veterinaariga ja uuri aegsasti, milliseid vaktsiine ja tervisetõendeid ta vajab.

Kui Su koer on närviline reisija, võid Sa paluda oma veterinaaril anda talle enne pikale reisile minekut rahustit. Sinu veterinaar kontrollib teda eelnevalt ja võib kirjutada rohu, mida Sa saad ka ise koerale anda. Sellisel juhul järgi hoolikalt veterinaari antud juhiseid. Rahusti ei ole hea mõte enne lennureisi. Uimastatud koeral on suurem oht saada vigastada, kui lend on ebaühtlane ja teda pillutatakse mööda puuri. 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside