Põhitreening

Igaüks armastab koera, kes tuleb kutsumise peale, kuid koera kuulekus ei tule iseenesest. Kõik tuleb treeninguga, seega siin on mõned põhialused alustamiseks.

Erinevalt inimestest ei erista koerad õiget valest, nad toimivad seoste alusel. Kui tegevusel on meeldivad tagajärjed, siis nad kordavad seda. Kui tagajärjed on ebameeldivad, siis nad väldivad seda. Järelikult on koera treenimise esimene põhimõte: premeeri käitumist, mida Sa soovid, et ta kordaks.

Vali õige preemia. Kui Su koer reageerib hästi toidule, paku talle lemmikmaiust. Kui ta reageerib positiivselt kiitusele, ole seda tehes tõeliselt entusiastlik. Kui talle meeldivad hellitused, siis tee seda isiklikult. Proovi teda pärikarva silitada või sügada tema rinnaesist… kui ta liputab saba, tegid Sa seda õieti.

Treening toimib kõige paremini, kui koer on kõrgelt motiveeritud. Maiustega premeerimine on asjakohane, kui ta on näljane. Kiitus ja tähelepanu on rohkem teretulnud, kui ta ei ole Sind mõnda aega näinud. Niisiis vali oma treeninguaegu hoolikalt – enne sööki või kui Sa oled just koju tulnud.

Tõrju negatiivset käitumist preemia mitte andmisega. See toimib üldjuhul paremini kui karistus, kuid kui Sa pead teda korrale kutsuma, siis peaks piisama kindlast käsklusest „Ei!“ või kiirest kaelarihma tõmbest.

Ajastus on ülitähtis. Anna käsklus, oota tema vastust ja kui ta teeb õigesti, premeeri teda otsekohe. Ära oota kuni ta on lõpetanud ja ta ei loo enam seost. Järjepidevus on samuti oluline. Kasuta samu käsklusi ja hoia need lühikesed. Käskluste „Istu!“ ja „Istu maha!“ vahelduv kasutamine ajab ta üksnes segadusse.

Treenige erinevates kohtades, et parendada tema mälu ja anna ohtrasõnalist tagasisidet. Ütle talle „Siia!“ ja kiida teda, kui ta tuleb. Ütle talle, kui ta väljub piiridest. Ta ei pruugi sõnadest aru saada, küll aga mõistab ta üsna pea Sinu hääletooni.

Mis kõige tähtsam, naudi treeninguid. Kunagi ei ole liiga vara alustada, kuid alustamine lühikeste viie kuni kümne minutiliste sessioonidega hoiab teda motiveerituna. Lõpeta iga tund märguandega, kasutades käsklust, millele ta kindlasti kuuletub ning mis on garanteeritud preemiaga. Sel moel tunnete te mõlemad end hästi. Ja ära oota liiga kiirelt liiga palju, võta rahulikult ja Sa jõuad eesmärgini!

Perfektne kutsumine

Põhiline kutsumise treening – saada ta kutsumise peale tulema – nõuab „korralikku“ tekstiilist või nahast kaelarihma (mitte ketist) ja Sinu koera igapäevast toitu jagatuna viieks kuni kümneks portsjoniks.

      Etapp 1: Oota oma koera tavapärast toiduaega, seejärel leia keegi, kes hoiaks teda õrnalt rihmast tagasi. Näita talle tema toiduportsjonit ja tagane 10 sammu. Järgmiseks kummardu alla ja kutsu teda, kasutades tema nime ja käsklust. Kui käsklus nagu „Siia!“ on varem läbikukkunud, siis on hea hetk seda muuta, kuid kui Sa oled selle muutnud, siis püsi selle juures.

      Hoia tema kaussi tema poole ettesirutatuna ja too see endale seda lähemale, mida lähemale ta tuleb. Kiida teda heldelt, pane kauss põrandale ja luba tal süüa. Ära aja teda selles etapis segadusse muude käsklustega nagu „Istu!“. Korda harjutust iga toiduportsjoni puhul ja ära paku mistahes muid maiuseid ja suupisteid. Tema põhitoit on preemiaks.

      Etapp 2: Kui Su koer tuleb Sinu juurde regulaarselt, lase oma abilisel teda hoida, näita koerale tema toitu ja liigu eemale kuni Sa oled tema vaateulatusest kadunud. Kontrolli, et ta on vabastatud hetkel, mil Sa teda hüüad. Harjuta seda nii mitmes erinevas kohtas kui võimalik, kuni harjutus muutub mänguks ja ta tuleb vabatahtlikult.

      Etapp 3: Nüüd tutvusta käsklust „Istu!“. Tee samamoodi nagu enne, kuid niipea, kui ta jõuab Sinu juurde, tõsta toit tema pea kohale. Tema pea tõuseb ja taguots läheb vastu maad istumisasendisse. Kiida teda ohtrasõnaliselt ja pane tema söögikauss otsekohe maha. 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside