Eesmärk on tervis

Koerte ülekaal on „kasvav“ probleem, mis viimaste uuringute järgi puudutab 40-50% koertest . See on liigsete kalorite ja ebapiisava liikumise vägagi ootuspärane tulemus. Soovitatav on muidugi ennetamine, kuid mida teha, kui Su koer on juba kaalus juurde võtnud?

Kui Sa kahtlustad, et ta on tõsiselt ülekaaluline, ära tee midagi drastilist kuni Sa ei ole maksnud veterinaari külastuse eest. Küsi temalt nõu ja töötage koos välja korralik kaalulangetamise plaan. Sinu veterinaar hindab koera ülekaalulisust ja toidusedelit ning otsustab, kas esineb raskemaid terviseprobleeme nagu diabeet. Sellisel juhul on soovitatav retseptipõhine dieet.

Kui Su veterinaar soovitab erilist tervise- ja kaaluprogrammi, siis peaksid Sa püüdma iga hinna eest seda järgida. Pikemas perspektiivis võidab sellest Sinu koera tervis. Ja ära unusta, et tema toitmine kasvõi ühe maiusega, võib nullida kogu Sinu raske töö. Niisiis teavita kõiki pereliikmeid, et nad ei tohi koerale anda lisatoitu.

Lihtsalt koera igapäevase toidukoguse vähendamine ei ole tavaliselt soovitatav. Ta muutub üksnes väga näljaseks ja palub lisa. See meetod vähendab kalorite kõrval ka eluliselt tähtsate toitainete omastamist nagu valgud ja vitamiinid. Mida ta vajab on madala kalorisisaldusega dieet, mis on tasakaalustatud toitainete sisaldusega, kiudainerikas ning maitsev. Veelkord, küsi oma veterinaarilt.

Kui Su koer ei liigu piisavalt, on nüüd õige aeg seda muuta. Lemmikloomad peavad ära kulutama tarbitud kalorid, niisiis alusta reipa kümneminutilise jalutuskäiguga iga päev, seejärel, kui on möödunud 2 nädalat, pikenda jalutuskäiku 20-le minutile. Õigepea suudate te veelgi rohkem ja see teeb teile mõlemale head.

Mõtle mõni alternatiiv, millega oma paksukest toidu asemel premeerida. Kallista teda, mängi temaga, minge jalutama. Ja kui Sa siiski ei suuda vastu panna maitsvatele maiustele, anna talle midagi madala kalorisisaldusega nagu mõned jääkuubikud (suurematele koertele) või mõned porgandiviilud (mitte liiga palju, see võib põhjustada kõhulahtisust). Poodides on saadaval ka mitmeid madala rasvasisaldusega maiuseid, kuid kasuta neid mõõdukalt – need võivad olla üsna sõltuvusttekitavad!

Kui Su koer on vaid kergelt ülekaaluline, proovi anda talle tema päevane toidukogus jagatuna mitmeteks portsjoniteks päeva jooksul, nii et ta ei tunneks end petetuna. Jäta talle toidukauss ainult 15 minutiks ja seejärel võta see ära, isegi kui ta ei ole seda puhtaks lakkunud. Ole ka valvas – koerad on loomult tuhnijad, seega ära jäta toitu nende vaatevälja, et ei tekiks kiusatust ning see kehtib ka prügikastis olevate toidujääkide kohta.

Üleliigne kaal tuleks kaotada järk-järgult, kõige rohkem 400-600 grammi nädalas. Jälgi tema kaalukaotust regulaarsete kontrollidega veterinaari juures. See on väga oluline väikeste koerte puhul, kellel on kalduvus omada kiiret ainevahetust ja kaotada kiiresti soojust ja kaalu.

Kui Su koer on eesmärgi saavutanud, ära lase kogu sellel raskel tööl luhta minna. Vaata, et te mõlemad naudiksite oma pingutuste vilju. Sinu äsja salenenud koer naudib elu rohkem nüüd, kus ta on terve, õnnelik ja hea vormis. Ka Sina saad rõõmu tunda jõulisest, energilisest koerast, kellega koos (või kelle järel) joosta. 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside