Milline koer?

On olemas kõikvõimalikke koeri: siledaid ja kohevaid, aktiivseid ja rahulikke, vapraid ja tundlikke. Tutvu koerarahva mõnede üleüldiste omadustega ja leia just see eriline koeratõug, kes sobib Sinu isiksuse ja elustiiliga.

On olemas ligikaudu sama palju tõuge kui koeri.

Kui Sa otsustad valida puhtatõulise kutsika, võib õige tõu leidmine tunduda lausa ületamatu raskusena. Kui Sa elad kõrges korterelamus, ei soovi Sa tõenäoliselt jahikoera ega töökoera. Suurele ja elavale perekonnale tõenäoliselt ei sobi koer kääbuskoerte rühmast. Niisiis tule meiega ringkäigule ja üsna pea saad Sa teada, milline tõug on Sinu jaoks see õige.

Karjakoerte rühm

Karjakoerte rühm ei vaja mingit tutvustust. Selle liikmed on olnud pikka aega suurepärased partnerid karjastele ja kõigile teistele, kes töötavad kariloomadega.

Need armastusväärsed koerad on tublid töörügajad, nagu ka töökoerte rühma koerad, ning nad ei ole eales õnnelikumad kui oma peremeeste kõrval töötades.

Kuid et nad on aretatud avaratel väljadel rändamiseks, siis ei rahuldu nad kogu päeva tugitoolis konutamisega.

Niisiis selle koeratõu peaksid Sa valima juhul, kui oled valmis pakkuma talle hulganisti liikumist ja muud stimulatsiooni – ja lõputut tähelepanu!

Seltsikoerte rühm

Võibolla tuleks seltsikoerte rühma nimetada hoopis erru läinute rühmaks. Mitmed selle rühma liikmete algupärased funktsioonid on muutunud inimtsivilisatsiooni arenedes liigseteks.

Näiteks buldogi ei kasutata enam ammu härjavõitluse peibutisena ja dalmaatslased ei ole enam ammu tõldade saatjakoerteks!

Kuid just see mitmekülgne tõugude kollektsioon on kiiresti saanud üheks populaarseimaks rühmaks, keda peetakse lemmikloomadena.

Kääbuskoerte rühm

Kui Sa arvad, et kääbuskoerte rühmast leiad omale kena, armsa, kergelt häbeliku väikese koera, siis mõtle veel üks kord! Nende kasv varjab tihtipeale nende isiksust – ning need väikesed energiapuntrad ei ole tavaliselt karvavõrdki häbelikud enda väljendamisel ja oma õiguste nõudmisel.

Selle põhjuseks on tõenäoliselt asjaolu, et mitmed neist pärinevad terjeri tõurühmast. Kõige tipuks on mõned neist nii ärahellitatud, nagu näiteks hinnalised sülekoerad ja kuninglikud kaaslased, et nad on selle mõjul täiesti muutnud väljendi „ see on koeraelu!“ tähendust.

Eelpool mainitu muudab kääbuskoerad visalt lojaalseteks ja armastusväärseteks lemmikloomadeks. Lisaks on nad suurepärane valik omanikele, kes elavad väikestes korterites või neile, kes soovivad lemmiklooma, kes ei vaja palju liikumist.

Jahikoerte rühm

Siia kuulub kõikvõimaliku kuju ja suurusega jahikoeri. Ka taksikoerad on sageli siia rühma arvatud, samuti verekoerad. Kuid põhiliselt on nad aretatud jahikoerteks ja neid on kasutatud väga ammustest aegadest alates. Õigupoolest eksisteerivad koopamaalid jahikoertest juba eelajaloolistest aegadest.

Tänapäeval kasutatakse neist muidugi väheseid jahi pidamiseks – kuigi instinkt selleks on säilinud.

Töökoerte rühm

Kui inimene sõbrunes esimese koeraga ja ta kodustas, oli idee selles, et koerast kaaslane aitaks tal tööd teha. Ja just sellisena ongi koeri alati nähtud – töökoertena – kuni üsna hiljuti see nägemus muutus.

Nad olid suurepärased jahi- ja valvekoerad ja olid tuntud oma vapruse ja lojaalsuse poolest nagu ka oma tugevuse ja töökuse poolest.

Ja isegi nüüd pole töökoerte rühma koerad eales õnnelikumad kui nad on peremeest aidates. Seetõttu võib neid sageli näha politsei-, jälitus- või päästekoertena.

Niisiis kui Sulle tundub, et Sa suudad pakkuda töökoerale piisavalt tegevust, siis oled leidnud sõbra igaveseks!

Terjerite rühm

Terjerite rühma koerad on suurepärased kaevajad! Õigupoolest tuleb nende nimi ladinakeelsest sõnast ”Terra”, mis tähendab maad. Ja seda seetõttu, et terjerite tõug aretati algupäraselt maasse urgude kaevamiseks, et püüda saarmaid, nirke, mäkrasid, rebaseid ja rotte.

Kuid need väikesed loomad on ka väga järjekindlad ja taganevad harva vastasest, kuigi nad ise on enamasti üsna väikesed.

Niisiis kui Sulle tundub, et see “vapper sell” on just Sinu jaoks – ja Sa ei muretse oma laitmatute lillepeenarde pärast, otsusta terjerite rühma liikme kasuks!

Linnukoerte rühm

Vähemalt viimased 400 aastat on jahimehed kasutanud linnukoerte abi saakloomade leidmisel, suunamisel, välja ajamisel, paigal hoidmisel ja otsimisel. Ning mitmed nendest koertest täidavad neid ülesandeid ikka veel.

Ometi on nende lojaalsus ja treenimisvalmidus muutnud nad ka populaarseteks perekoerteks. Nad on ka suurepärased teenistus-, jälitus- ja päästekoerad.

Tegelikult on need koerad äärmiselt healoomulised ja entusiastlikud. Kuid nad vajavad väga palju liikumist, et jääda õnnelikuks ja elurõõmsaks!


 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside