Waltihami lemmikloomakeskus

1960. aastatest alates on koerte tervise ja toitumisega seotud teadustöö teinud tohutuid hüppeid. Ikka edasi ja edasi. Teatame uhkusega, et selle teadustöö esirinnas seisab WALTHAMi® lemmikloomatervise ja -toitumise keskus (nimetatud Leicestershire’i linnakese järgi, kus asub Pedigree™ UK peakontor).

Veel uhkemad oleme me selle üle, kuidas oma teadustööd teeme. Me võtame koeri, kelle abi me kasutame, kui oma teaduspartnereid – ja me oleme tõestanud, et see lähenemine tasub end kuhjaga ära. Rõõmsad ja koostööaltid koerad, keda koheldakse lemmikloomadena, aitavad meil teada saada, mis on parim ka teie lemmikloomadele.

Meie laboris teevad teadlased maasilmatasemel teadustööd paljudes valdkondades. Muu hulgas uurivad nad ka viise, kuidas parandada koerte tervist antioksüdantide, probiootikumide ja toidust saadava energiahulga optimeerimise abil. Maailma erinevates paikades asuvate ülikoolide ja instituutidega koostööd tehes saavutame väga väheste koertega töötades kiiresti täpseid tulemusi.

Praegu elab meie fantastilistes, suurepärase keskkonnaga majakestes umbes 150 koera ja 230 kassi, kelle eest hoolitsevad enam kui 100 koolitatud spetsialisti. Koertega jalutatakse iga päev kaks korda ning nende mängualal on spetsiaalne meelierutav aed, kus on nuuskimiseks palju vahvaid lõhnu. Meie koerad saavad päevas mitu tundi inimestega koos olla, neile korraldatakse pingutust nõudvaid tegevusi nagu näiteks agility- ja flyball-trenne, ning neid lastakse tihti ilma rihmata purskkaevude ümber mängima. 2003. aastal saavutasime koerte sõnakuulelikkuses lausa maailmarekordi: meie WALTHAMi meeskond pani 76 koera korraga lausa kaheks minutiks istuma.

Meie maailmarekordi eesmärk polnud tähelepanu saada. Teadustöös on mõnikord ülioluline, et koer istuks lõdvestunult ja rahulikult paigal – näiteks siis, kui tahtsime teada, kui palju vett eritub koera organismist naha kaudu. (Selle uuringu tulemusena töötati välja lemmikloomatoidud, mis teevad naha tervemaks ja kasuka läikivamaks.)

Meie lähenemine (hooliv teadus) võib tähendada, et teadustööd on keerulisem teha. Kuid tänu sellele paistab meie teadustöö teiste hulgast silma ja veelgi enam – tänu sellele pakub WALTHAMis töötamine suurt rahuldust.
 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside