Üleminek uuele toidule

Teades, kui palju tervislikke toitaineid uus Pedigree kuivtoit sisaldab, soovid Sa kindlasti kohe seda oma koerale pakkuda. Kuid liiga kiire toitumisharjumuste muutmine võib tema kõhule halvasti mõjuda. Seetõttu peaks üleminekuperiood kestma umbes nädala. Et muuta üleminek sujuvaks ja meeldivaks, tasuks järgida järgmisi lihtsaid samme.

1-2 PÄEV

Mida teha
Harjuta oma koera uue toiduga järk-järgult koguseid suurendades. Paar esimest päeva anna talle umbes 75% vana ja 25% uut toitu. Ära paku neid eraldi, vaid sega kokku.

Nõuanne
Toodud protsendid ning päevade arv on umbkaudne. Sinu koera "üleminekumäärad" võivad erineda, kui tal on tundlik kõht. Kui märkad, et koeral on seedehäired või vedel väljaheide, anna talle vähem uut toitu päev-paar kauem, enne kui kogust suurendad.

3-4 PÄEV

Mida teha
Kui esimesed paar üleminekupäeva on läinud sujuvalt, võid omavahel segada 50% uut ja 50% vana toitu.

Nõuanne
Veendu alati, et annad oma koerale tema suurusele ja kaalule vastavaid toitukoguseid. Informatsiooni leiad Pedigree koeratoidu pakendilt. Ületoitmine on peamine koerte ülekaalulisuse põhjus, seega jälgi pidevalt juhiseid ning oma koera kaalu, et ta saaks õiges koguses kaloreid - ja mitte raasugi rohkem.

5-6 PÄEV

Mida teha
Selleks ajaks peaks Sinu koera toit sisaldama juba 75% uut ja vaid 25% vana toitu. Jälgi kogu aeg, et üleminek mööduks sujuvalt ning Su koera kõht oleks korras.

Nõuanne
Kui Sul on kodus rohkem koeri ja Sa kavandad üleminekut ainult ühele, siis toida neid eraldi ruumides. Kohe, kui nad on söömise lõpetanud, tühjenda nende toidunõud. Siis võid olla kindel, et koerad söövad õiget toitu.

7 PÄEV JA EDASPIDI

Mida teha
Nüüdseks peaks Su koera toit sisaldama juba 100% uut toitu. See tähendab, et tema vana toit on nüüd päris ametlikult "vana".

Mis edasi?
Nüüd, kui Su koer naudib oma uut toitu, ära imesta, kui märkad mõne nädala möödudes positiivseid muutusi. Näiteks tema karv läigib rohkem ja ka väljaheite kvaliteet on paranenud.

 

 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside