Energia mängimiseks ja kasvamiseks

Väike mänguhimuline kutsikas vajab palju energiat, seega pead Sa olema oma kutsika toitmisel väga hoolikas. Kutsikas vajab energiat mitte ainult mängimiseks vaid ka kasvamiseks esimese kahe eluaasta jooksul sōltuvalt tōust. Oma elu esimesed kolm nädalat toitub kutsikas emapiimast. Nüüd on Sinu ülesanne anda talle eluks vajalikku kvaliteetset toitu.

Kutsikas vajab samu pōhilisi toitaineid kui täiskasvanud koer, isegi rohkem. Toitained peavad olema hoolikalt kontrollitud, kuna kutsika magu ei ole veel väljaarenenud ja ta ei suuda seedida toitu nii efektiivselt kui täiskasvanud koer.

Portsjonid

Portsjoni suurus sōltub vanusest, tōust, liikumise hulgast ja kutsika iseloomust. Iga kutsikas on erinev, vajades kas rohkem vōi vähem soovitatud kogusest. Ära unusta, et koertele meeldib maitsev toit, niisiis tuleks kutsikale pakkuda nii kuiv- kui märgtoitu.

Toiduajad

Rusikareeglina vajab kutsikas nii palju toitu, kui ta ühe istumise jooksul sööb, jagatuna vōrdseteks kogusteks, mis serveeritakse päeva jooksul. Anna oma kutsikale toitu neli korda päevas kuni kutsikas on 3 kuud vana ja kolm korda päevas kuni kutsikas on 6 kuud vana. Pärast seda vajab kutsikas süüa kaks korda päevas. Anna oma kutsikale söömiseks aega umbes 30 minutit. Seejärel korista ülejäägid ära. Igal toidukorral serveeri värsket toitu ja kontrolli, et alati oleks olemas puhas joogivesi.

Üleminek täiskasvanutoidule

Millal asendada kutsikatoit täiskasvanutoiduga? Üldiselt vōib kutsikas süüa Pedigree® Junior täisväärtuslikku toitu kogu kasvamisperioodi vältel. Kutsikatoidult üleminek täiskasvanud koerte toidule peab toimuma järk-järgult, sest kutsikas kasvab veel. Sōltuvalt tōust vōib see kesta üheksast kuust kuni peaaegu kahe aastani.

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside