Pidev haukumine

Niisiis Sinu koeral on repertuaar tuhandest erinevast haugatusest, millest igal on kuni 40 erinevat tähendust. Kuid oled Sa häiritud erinevustest „ulgumine järgneb kiunumisele“ ja „kolm uratust pluss vingatus“ vahel, kui tema lakkamatu lärm paneb Su seina mööda üles jooksma?

See pōhjustab välja minnes naabrite kaebusi, see on piinlik, kui Sa jätad ta kaupluse ukse taha, ta hirmutab sōpru ja külastajaid ning Sa pingutad, et kuulda telefoniga rääkides omaenese häält.

Koera seisukohast on see lihtsalt eneseväljendamine, et näidata täpselt, mida ta tunneb. Tōepoolest, ainus aeg, kui ta tegelikult suhtlemiseks ei haugu on siis, kui ta näitab kuulekat käitumist.

Sinu valdustesse sisenevate inimeste hirmutamiseks haukumine on ju pōhimōtteliselt aktsepteeritav. Probleem on selles, et vōib olla tōeliselt tüütu, kui Su koer haugub iga kord, kui keegi läheduses möödub. Mis puutub temasse, siis tema jaoks on asjaolu, et enamus neist inimestest läheb ära, muidugi tōendiks nende eduka minema peletamise kohta.

Sa vōid üritada oma koera vaigistada tema peale karjudes. Kahjuks tema suhtlemisoskused ei vōimalda Sinu keelest vōi mistahes muust inimkeelest aru saada. Ta lihtsalt oletab, et Sina haugud ka ja kahekordistab vastuseks oma pingutused. Ta vōib näha, et see on suurepärane viis Sinu tähelepanu vōitmiseks, isegi kui see on vaid hüüatus „Ole vait!“, ning hakata haukuma isegi siis, kui kedagi läheduses pole, lihtsalt selleks, et vastust saada.

On olemas paare, kes peavad enne suudlemist ja kallistamist kontrollima oma koera asukohta, kui nad ei soovi, et see kiindumusavaldus äkitselt ja valjult katkestataks. Sinu koer vōib näidata samasugust tähelepanuotsivat käitumist, kui Sa räägid telefoniga, vaatad televiisorit vōi sōidad autoga.

Irooniline on, et üks lihtsamaid viise ōpetada oma koer mitte haukuma, on ōpetada ta haukuma käsu peale.

Esiteks leia moodus, kuidas ahvatleda ta häält tegema. Sul tuleb vōib-olla hoida vaid tema toidukaussi ōhus ja kasutada maiust vōi mänguasja. Kui ta haugub, kiida teda ja korda sōna „Haugu“. Korda harjutust piisavalt sageli ja ta hakkab seda sōna seostama haukumisega. Nii on Sul vōimalik ta käsu peale haukuma panna.

Nüüd, kui ta haugub, tutvusta talle sōna „Tasa“ vōi „Lōpeta“ ning anna talle mänguasi vōi maius, kui ta vait jääb. Kordamise käigus hakkab koer seostama vait jäämise käsklust haukumise
lōpetamise ja preemiaga. Nagu iga treeningu puhul, ära lihtsalt unusta teda kiita ōige asja tegemise eest otsekohe, mitte hiljem pärast seda.

Kinnista seda head käitumist teda premeerides, kui ta on vait olukordades, mis tavapäraselt ajaksid ta haukuma. Kui ta lubab Sul külalistega segamatult vestelda vōi ei haugu, kui Su naaber koju tuleb, külva ta kiitustega üle ja premeeri teda.

See on suurepärane rahuliku elu retsept.

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside