Mängi ja treeni

Kes suudaks vastu panna mängivale kutsikale? Kutsikad armastavad mängida nagu lapsedki. Kas Sa teadsid, et nad vajavad regulaarset liikumist? Mängimine hoiab kutsika meeled erksad, liikumine hoiab teda füüsiliselt vormis, ennetab ülekaalu ning ühtlasi ka kutsika poolt asjade lōhkumist.

Igapäevased vajadused

Planeeri oma kutsika jaoks vähemalt 20 minutit kvaliteetset mänguaega päevas. Mängimine aitab tugevdada teievahelist sidet ning aitab Su kutsikal vabamalt suhelda
inimestega. Mängi tagaajamist, äratoomist vōi palli. Katseta erinevaid mänguasju. Peagi märkad Sa, mis Sinu kutsikale meeldib.

Sinu kutsikas vajab iga päev 20-30 minutit liikumist. Talle meeldib käia uutes kohtades. Talle on kasulik ōppida tundma uusi kohti ja helisid. Jalutage kutsikaga vaheldusrikkal maastikul ja arvesta oma kutsika soovidega. Näiteks jaluta metsas just nii aeglaselt nagu kutsikas soovib. Jalutuskäigu pikkus sōltub kutsikast ja tema tōust. Kui Su kutsikas on alla aasta vana, ei tohiks ta jalutada pikki vahemaid rihma otsas.

Närimine

Mängimine ja liikumine vōib aidata kutsika hambumisperioodil (kolmanda ja kuuenda elukuu vahel) ohjeldada tema soovi kōike närida. Anna kutsikale erinevaid mänguasju ja kiida teda nende närimise eest. Mängi kummist mänguasjadega. Vaheta lelusid sageli, kutsikad tüdinevad kiirelt. Kui Sa avastad oma kutsika millegi keelatu närimiselt, plaksuta käsi, et kutsikat pisut ehmatada ja ütle „Ei!“. Vaheta keelatud objekt närimislelu vastu ja kiida kutsikat, kui ta vastavalt mängib.

Mängi ja treeni: pōhimōtted

1. 20 minutit mänguaega päevas
2. 20–30 minutit treeninguaega päevas
3. Erinevad mänguasjad
4. Kutsika kaelarihm ja nailonist vōi nahast jalutusrihm

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside