Vastutustundlik omanik

Sinu koer vōib olla suurepärane kaaslane, kuid omanikustaatus toob omad kohustused nii talle kui ühiskonnale. Ja pōhilised käitumisreeglid jäävad suuresti samaks.

Treening

Niipea kui Sinu koerale on ōpetatud mōned lihtsad reeglid, saab temast hästi-alluv ja hea käitumisega pereliige. Pōhiliste kommete ja majapidamisreeglite ōpetamine ei ole keeruline. Alates päevast, mil Sa ta koju tood, ōpeta oma uuele kutsikale mitte hammustama ja närima inimest – isegi mängides mitte. Tee talle selgeks, et mōttetu haukumine ei ole aktsepteeritav. Ja alati ütle talle käsklus „Istu!“, enne kui teda hellitad vōi toidad.

Kutsika treenimise vōti on taipamises, et ta tōesti tahab Sulle meeldida. Premeeri teda ōige käitumise eest ja kasuta käsklust „Ei!“ tema korrale kutsumiseks. Tema kasvades hakka mōtlema koertekoolile. Otsi infot lähima koertekooli kohta. Nende tunnid ei ole kallid ja lisaks pōhilisele kuulekusetreeningule ōpetatakse koeri ka sotsialiseeruma teiste koertega.

Sugemine

Regulaarne sugemine hoiab Sinu koera kaunina ja annab talle hea enesetunde. Kui ta on pika- vōi tihedakarvaline, tuleb teda harjata tihedamini kui siis, kui ta on lühikesekarvaline. Ta vōib vajada regulaarselt professionaalset lōikust. Kutsikad peaksid harjuma harjamise ja kammimisega juba varakult. Sinu veterinaar annab Sulle nōu küünte lōikamise ja hammaste puhastamise kohta.

Lemmikloom- vōi lapsevanem?


Kui Sa ei taha oma koera tōugu aretama hakata, on soovitatav ta enne 6-kuuseks saamist kastreerida vōi kohitseda.

Hea naaber


Kui Su koeral on lubatud üleliia haukuda, siis ta mitte ainult ei tüüta naabreid, vaid leiab end ignoreeritavat just siis, kui ta ise on tōeliselt erutunud. Pidev haukumine on märk igavlemisest, niisiis tee kindlaks, kas Sinu koer on regulaarsete jalutuskäikudega füüsiliselt ja vaimselt piisavalt stimuleeritud. Hoia teda rihma otsas ja järgi kōiki kohalikke määrusi.

Registreeri oma koer linnavalitsuse vōi kohaliku omavalitsuse poolt määratud registris ja kontrolli, et Sinu koer oleks kogu aeg varustatud registrimärgi ja identifitseerimistunnusega. Ära luba tal kunagi ringi hulkuda – Sina vōid lōpetada trahviga ning tema vōib mootorsōiduki alla jäädes saada vigastada vōi surma.

Koera järel koristamine

Sōltub Sinust, kas Sa lubad oma koeral reostada parke, aedu, randasid vōi tänavaid. Anna talle alati vōimalus enne jalutuskäiku end koduaias kergendada. Ja kui „ōnnetus“ juhtub, ole valmis see ära plastkoti vōi kühvlikese abil ära koristama.


Kaotatud ja leitud

Koerad lähevad kaotsi. Niisiis kontrolli, kas Sinu koer kannab kaelarihma ja identifitseerimislipikut, millel on Sinu telefoninumber. Sa vōid veterinaaril lasta paigaldada ka nahaaluse mikrokiibi.

Ära lase koera ōue, kui väljas on äikesetorm vōi ilutulestik. Kui koer läheb kaotsi, räägi naabritega, kohalike veterinaaridega, loomavarjupaikadega, kohaliku lemmikloomaregistritega. Kontrolli ka naabruses olevaid piirkondi. Eksinud koer vōib rännata üllatavalt kaugele.

Ōnnelik puhkus

Kui Sa lähed puhkusele ilma koerata, palu oma veterinaaril soovitada mōnda heatasemelist
loomahotelli. Korralda kōik aegsasti ära, eriti koolivaheaegade puhul. Ja kontrolli, et tema vaktsiinid oleksid kōik uuendatud. Kui Sa oled ära vaid mōned päevad, vōib olla lahenduseks sōbralik naaber vōi kodune toitmisteenus. Ja kui Sa vōtad ta endaga kaasa, ära jäta teda kunagi autosse. Autod vōivad muutuda väga kuumaks isegi mōōdukalt soojadel päevadel ja ta vōib kergesti surra kuumarabandusse.

Lapse parim sōber?

Koerad ja lapsed vōivad olla suurepärane kombinatsioon kuni nad oskavad koos mängida. Kuni see mōistmine on saabunud, juhenda nende jooksmis- ja tagaajamismänge. Enamus koeri on lojaalsed ja usaldusväärsed, kuid kui Su koer ei ole lastega harjunud, tuleb tutvumiseks aega vōtta.

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside