Koera elu 10 reeglit

Nüüd on ta siis kodus, Sinu uus kutsikas. Suurte läikivate silmadega uudistab ta kōike enda ümber. Kōik on tema jaoks uus ja huvitav, aga samas ka natuke hirmutav. Nagu vōib-olla ka Sinu - uue koeraomaniku jaoks. Siin leiduvates artiklites üritame anda kasulikke nõuandeid ühiselt hästi toime tulekuks ning oma neljajalgse sõbra õnneliku ja tervena hoidmiseks.

SOOJAS. TOIDETUD. ARMASTATUD.

Koera reegel nr. 1
Ära unusta, et koer on koer.


Sa vōid mōelda, et Sinu koer on peaaegu inimene. Tema arvab, et Sina oled koer. Just selline on tema suhtumine maailma. Sa pead pidama oma koera käitumist just selliseks nagu see on: instinktiivseks. Kordamine, premeerimine ja kinnistamine on kolm asja, mida ta mōistab. Vastutasuks saad Sa kuulekuse, lojaalsuse ja piiritu armastuse ning kiindumuse. Mida enamat vōiksid Sa parimalt sōbralt tahta?

OLE PEAKOER

Koera reegel nr. 2
Toimetulek domineeriva koeraga.

Pärilikud mälestused karjast annavad koertele tōelise hierarhiataju. Mōned on loomult järgijad, teised on sündinud liidriteks. Kui Sinu koer on domineerivat tüüpi, tuleb Sul talle näidata, kes on tegelik boss. Ja see oled Sina. Kehtesta oma autoriteet, olles eriti range, kui on tegemist treeningu ja käitumisega. Vōi vali hoopis vähem domineeriv tōug.

JÄLITA!

Koera reegel nr. 3
Ära lase tema instinktidel minna koos temaga.

Jälitamine on koerte jaoks instinktiivne tegevus. Kassid, jooksjad, autod, teised koerad: ükskōik kes vōi mis. See vōib olla karja-, kiskjainstinkt vōi mäng, kuid see vōib olla ohtlik. Selle instinkti ohjeldamine tähendab ōpetada ta peatuma, kui Sa nii ütled, ning premeerida teda siis ikka ja jälle. Alusta turvalises ja ohutus kohas ning lase ta ōues rihma otsast vabaks ainult siis, kui ta on kontrolli all. Ta vajab palju harjutamist. Ja palju kiitust.

NÄRI!

Koera reegel nr. 4
Vōta tükike oma hammaste vahele!

Kutsikad närivad hammaste tuleku perioodil, noored koerad närivad, et rahustada oma täiskasvanuhambaid. Ja kōik noored koerad närivad oma elukeskkonna avastamiseks. Probleem on selles, et see on ka Sinu keskkond ja ilmselt eelistad Sa seda ilma hambajälgedeta. Lahenduseks on piiride selgeks tegemine kohe algusest saati. Selgita talle, et mis on Sinu oma, see on Sinu oma ja anna talle midagi, mida ta vōib närida. Seejärel kiida teda selle asja valimise eest.

VÕÕRAD. HAUGU!

Koera reegel nr. 5
Territoriaalne terjer ja muud klähvijad.

Igas koeras on natuke hunti. Mōnede jaoks tähendab see oma territooriumi kaitsmist kōikide tulijate eest. Nad ei pruugi hammustada, kuid nende haukumine vōib kōlada isegi hirmuäratavamalt, mis on hea, kui on tegemist murdvargaga, kuid nad peavad ōppima, et mitte iga külaline ei ole sissetungija. Tema veenmisel mitte haukuda iga heli peale, on oluline osa premeerimisel vait olemise eest, kui peremees on silme alt ära. See vōtab aega, kuid see on teostatav.

KAEVA, KAEVA, KAEVA!

Koera reegel nr. 6
Hoia aed kaunina.

Ta vōib seda teha lihtsalt lōbu vōi toidu pärast, ta vōib kaevata varjupaika vōi isegi kaevamisrekordi löömiseks, kuid kaevamine on loomulik vajadus. Üks asi on kindel, ta ei hävita Sinu aeda meelega. Kui Sa tahad teda peatada, siis esmalt tee kindlaks, miks ta seda teeb. Vōib-olla tuleb Sul eraldada talle oma ala maetud küpsiste ja mängu-asjadega, et ōhutada teda seal kaevama. Vōi siis lihtsalt tema tähelepanu kōrvale juhtida, kui kaevamistung algab ning oodata kuni see faas möödub.

ME OLEME SŌBRAD.

Koera reegel nr. 7
Ülientusiastlik «tere».

Tema ilmselge rōōm Sind nähes vōib Sul jalad alt lüüa. Mōned vōivad olla verest välja löödud vōi isegi hirmunud. Näost näkku tervitamine on koerte jaoks loomulik viis, niisiis on vōtmeks enne-tamine. Tōrju sellist käitumist, isegi kui ta on kutsikas ja tundub armas. Ole oma ootustes järjekindel. Ei tule kōne alla, et ühtede külaliste jaoks on ühed reeglid ja teiste jaoks teised. Ja, nagu alati, kui ta on ōppinud, mis on aktsepteeritav, premeeri teda kindlasti.

HAISTA VABADUST. JOOKSE!

Koera reegel nr. 8
Takista suur pōgenemine.

Mōned koerad lihtsalt armastavad hulkuda. Suur välisilm on nende loomulik elukeskkond ja niipea, kui neil on kasvōi imeväike vōimalus, panevad nad plehku. Te vōite nad ümbritseda aiaga vōi ehitada neile kuudi, kuid parim vōimalus neid turvaliselt kodus hoida, on tegeleda pōgenemissoovi taga peituva pōhjusega. Ta vōib olla ōnnetu. Tal vōib olla igav. Paku talle rohkem ergutust, vōttes tema jaoks aega ja leides talle rohkem tegevust. Vōi pöördu tagasi pōhitreeningu juurde, nii et talle meenub, mida see käsklus „tagasi“ tegelikult tähendab.

MAGA, SÖÖ, PISSI.

Koera reegel nr. 9
Sinu koera tubane treening.

Kui koer peab minema, siis ta peab. See tähendab enamasti niipea kui ta ärkab vōi peale sööki. Tema jaoks on oluline teha seda söömis- ja magamiskohast eemal ning juhul, kui see on Sinu magamistoas vōi diivani taga, on see tema jaoks täiesti OK. Sa ilmselt eelistad, et ta teeks seda kusagil mujal, seega tuleb Sul teda ōpetada. See tähendab, et tuleb olla eriti valvas ja viia ta sobivasse kohta, niipea kui loodus
kutsub. Sul peab olema lihtsalt palju kannatlikkust. Ōnnetusi ikka juhtub.

NÄED TOITU JA SÖÖ.

Koera reegel nr. 10
Lōpeta oma koera nuhkimine.

Toidu otsimine on koerte jaoks loomulik. Kahjuks mōned korjavad üles kōik, mis neil kätte saada ōnnestub. Niisiis ära keela, vaid suuna. Ōhuta teda otsima Sinu tingimustel. Jaga tema ōhtusöök erinevatesse kaanega kaussidesse, mis on asetatud mööda kööki vōi aeda laiali. Kiida teda nende väljanuhkimise eest. Seejärel, kui te olete lōpetanud, kiida teda selle „mahajätmise eest“ mänguasja vōi maiusega.

 

 

Iga koer väärib parimat toitu
Iga koer väärib parimat toitu
Igale koerale oma Dentastix
Igale koerale oma Dentastix
Pedigree® koeratoidud
Pedigree® koeratoidud
Küsimused ja tagasiside
Küsimused ja tagasiside